Бібліотека

Науково-технічну бібліотеку НТУУ «КПІ» було засновано в 1989 році. Наша бібліотека — одна з найкращих бібліотек України та Європи і являє собою синтез книги, архітектури, мистецтва та сучасних технологій.

На честь 100-річного ювілею бібліотеці присвоєно ім'я професора Г. І. Денисенка — колишнього ректора інституту, що був ініціатором будівництва нового приміщення бібліотеки.

Бібліотеку університету збудовано за індивідуальним проектом. Загальна площа складає 14 тис. квадратових метрів. У ній розміщено 15 читальних залів на 1500 місць, а також зали каталогів, інформаційної та довідково-бібліографічної роботи, 8 книгосховищ, 6 абонементів: навчальної, науково-технічної, соціально-економічної та художньої літератури, періодики.

Чотири холи бібліотеки розписано художником-монументалістом В. І. Пасивенком — лавреатом Державної премії ім. Т.Г.Шевченка. «Людина й природа» — така загальна тема розписів, кожен із яких має свою назву: «Людина й вогонь», «Людина й вода», «Людина й земля», «Людина й космос». Лейтмотив усіх розписів — гармонія людини й природи. У холі бібліотеки проводять художні виставки майстрів мистецтва України, викладачів, працівників та студентів університету.

Бібліотека має чудовий конференц-зал, де проводять міжнародні, республіканські, університетські науково-практичні конференції, олімпіади студентів, зустрічі з письменниками, діячами науки та культури, керівниками держави, міста та університету. Бібліотеку відвідують державні діячі, а також делегації з багатьох країн світу.

Бібліотека підтримує дружні стосунки з культурними центрами закордонних країн та їхніми бібліотеками: Британською радою, Інформаційною службою посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Французьким культурним центром. Особливо тісні зв'язки налагоджено з Німецьким культурним центром — Ґьоте-Інститутом, офіс котрого з 1993 по 2005 рік розташовувався в стінах нашої бібліотеки. Нині тут функціонує офіс проекту Українсько-Японський центр.

Бібліотека неодноразово отримувала гранти від Міжнародного фонду «Відродження», Інституту Відкритого Суспільства.

На даний час бібліотека одержує близько 1000 назв друкованих періодичних видань.

У фонді зберігаються кандидатські та докторські дисертації, захищені працівниками університету, та звіти про науково-дослідну роботу. Велику цінність та унікальність складає збірка праць викладачів із їхніми автографами, а також матеріали з історії університету: книги, фотоальбоми, звіти про діяльність університету.

У бібліотеці розподілено локальну комп'ютерну мережу на 218 підключень із використанням інтегрованого бібліотекового пакету «ALEPH». Вона дає можливість автоматизованого опрацювання літератури (комплектування, каталогізація) та обслуговування читачів на місці та на відстані (онлайн-каталог). Над створенням електронного каталогу бібліотека працює з 1987 року.

Локальну комп'ютерну мережу бібліотеки підключено до мережі Інтернет, що дає доступ до електронних каталогів бібліотек світу. Бібліотека є користувачем повнотекстових версій більш ніж 7500 назв електронних наукових праць, журналів видавництв Springer-Verlag, Academic Press, EBSCO, а також має доступ до баз даних багатьох бібліотек України, Росії та інших країн.

До послуг читачів такі відділи бібліотеки:

• комплектування;
  • наукового опрацювання документів та організації каталогів;
  • довідково-бібліографічної та інформаційної роботи;
  • навчальної літератури;
  • видань усередині ВНЗ;
  • науково-технічної літератури;
  • періодики;
  • нормативно-технічної документації;
  • соціально-економічної та художньої літератури;
  • науково-методичний;
  • механізації й автоматизації бібліотеково-інформаційних процесів.
Бібліотека пропонує:
  • ксерокопіювання;
  • сканування;
  • робочі місця для роботи з офісними пакетами й доступом до Інтернет;
  • спеціалізовані місця з доступом до віддалених електронних поштових скриньок;
  • консультації з УДК (індексування рукописів);
  • консультації з бібліографічного опису документів;
  • видача документів під заставу (нічний абонемент, видача документів на вихідний день);
  • підготовка тематичних бібліографічних списків документів;
  • міжбібліотечний абонемент і міжнародний міжбібліотечний абонемент;
  • електронну доставку документів;
  • палітурні роботи;
  • регулярні виставки художніх фотографій та живопису;
  • буфет.

Бібліотека працює щоденно, крім неділі, з 9:00 по 21:00, у суботу  з 9:00 по 17:00. Останній день місяця  санітарний.

Адреса бібліотеки: 03056, Україна, м. Київ, проспект Перемоги, 37.

Тел./факс +38 (044) 236-30-72.

Згідно з інформаційним буклетом «Науково-технічна бібліотека ім. проф. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України

«Київський політехнічний інститут» (Дригайло В. Г., Волинець В. Н.), 2008