Студентський побут

Кажуть, студент, який не прожив у гуртожитку хоча б тиждень, — несправжній студент. Бо саме гуртожиток дає тобі можливість навчитися знаходити спільну мову з різними людьми, дозволяє самоствердитися й освоїти мистецтво самоорганізації.

У гуртожитку не існує поняття «особисте життя», тому що ти ні на мить не залишаєшся наодинці з собою. У кімнаті постійно присутні твої сусіди, а в коридорі цілодобово метушаться інші мешканці, тож твоє особисте життя вже певним чином перетворюється на ілюзію. Але з іншого боку, поряд із тобою завжди вірні друзі, які підтримають у важку хвилину! Гуртожиток — це школа життя!
 
Кімнатний побут
Кожна студентська кімната гуртожитку має площу 18 кв. м. У кімнаті живуть 4 людини. Зазвичай у кімнаті знаходяться 2 двоповерхові ліжка, 4 столи (3 робочі та 1 кухонний), 4 стільці (по одному на кожного мешканця), 2 подвійні книжкові полички, 4 тумбочки, 4 вбудовані шафки для одягу та 4 вбудовані полички для особистих речей. Цими меблями кожного студента має забезпечити гуртожиток. Усі електроприлади студенти купують за свій рахунок (наприклад, холодильник, чайник, праску й т. п.).
 
Кожний студент забезпечується матрацом, подушкою, ковдрою та постільною білизною. Обмін постільної білизни здійснюється щомісяця в кастелянки. Також на кімнату надаються штори. Ремонт у кімнаті студенти роблять за свої кошти.
 
Кожен студент має право розмістити в своїй кімнаті власний комп’ютер. Для доступу в Інтернет потрібно підключити локальну мережу, а потім обрати задовільний тариф. Послугу підключення до мережі надає КПІ-Телеком.
 
Облаштування поверхів
На кожному поверсі знаходяться 2 спільні кухні. На кухні присутні 2 кухонні плити (у цілях безпеки, духовки в плитах відключені), 2 столи та 2 раковини. Кухні працюють цілодобово.
 
Також на поверсі присутні дві спільні умивальні кімнати, у яких знаходяться по 6 раковин та дзеркала, а також місце для сушки білизни.
 
Соціальна робота
Кожен студент щороку повинен відпрацювати по 20 годин соціальних робіт. Така робота може включати в себе прибирання спільної території (окрім туалету), допомога адміністрації та студентській раді тощо.
 
Санітарний стан
У гуртожитку кожен студент зобов’язаний дотримуватися чистоти. Забороняється залишати сміття в місцях громадського користування. За порушення чистоти студентська рада має право нарахувати додаткові години відпрацювання, а також застосувати суворіші методи покарання.
 
Кімната теж повинна мати належний стан. Щомісяця соціальний працівник або представники студентської ради перевіряють санітарний стан кожної кімнати. Якщо виявляється, що він не в належному стані, жителів цієї кімнати можуть не поселити на наступний рік. У кімнаті забороняється тримати домашніх тварин.