КПІ - лідер освіти в Україні (за даними академічного рейтингу «Топ-200 Україна 2023»)

Центр міжнародних проєктів Євроосвіта в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентувала наступний, сімнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2023». При складанні цьогорічного рейтингу експерти використовували багатокритеріальні підходи до оцінювання ефективності діяльності університетів на основі обробки великих масивів даних (Big Data) про роботу ЗВО, які отримані з відкритих джерел і валідність яких може бути перевірена.

Використовувалися також наступні базові принципи визначення рейтингів університетів: забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів; врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів; пріоритетність євроінтеграційних процесів (вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів - QS World University Rankings, Times Higher Education World University Rankings, THE University Impact Rankings та інших) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

До п’ятірки лідерів увійшли: КПІ ім. Ігоря Сікорського, КНУ ім. Тараса Шевченка, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний університет ім. Івана Франка. З рейтингом можна познайомитися за посиланням.