Про нас


Вавілов

В 1973 р. із складу кафедри обчислювальної техніки (ОТ) факультету автоматики та електроприладобудування (ФАЕПБ) виділилася нова кафедра — кафедра прикладної математики (ПМА), на яку перейшли працювати 3 професори, 2 доценти та 4 асистенти з кафедри ОТ.

Першим завідувачем кафедри прикладної математики був призначений Євген Миколайович Вавілов (13.02.1923, Москва – 25.04.1978, Київ) — д.т.н. (1966), професор (1967), полковник, який до того довгий час працював у Київському вищому інженерно-радіотехнічному училищі протиповітряної оборони (1955-71), фахівець з дискретної математики та теорії електронних цифрових машин.

Молчанов

В 1978 р. кафедру прикладної математики очолив Олександр Артемович Молчанов (19.01.1941, Нижній Тагіл – 10.11.2014, Київ) — д.т.н. (1974), професор (1980), заслужений діяч науки і техніки України (1998), який до того довгий час працював у Київському науково-дослідному інституті мікроприладів ВО «Кристал» (1968-78), фахівець у галузі математичного моделювання нелінійних об'єктів різної фізичної природи та автоматизації проектування інтегральних схем.

Чертов
Завідувач кафедри

У 2014 р. завідувачем кафедри прикладної математики був обраний Олег Романович Чертов (24.12.1963, Кривий Ріг) — д.т.н. (2014), професор (2018), який має великий досвід проєктної роботи в різних ІТ-компаніях: керівник проєкту з розробки автоматизованої системи «Перепис-2001», призначеної для обробки даних Всеукраїнського перепису населення 2001 р. (більше 68 мільйонів паперових переписних бланків, 7000 типів розрізів вихідних таблиць, більше 200 тисяч правил перевірки вихідних таблиць); керівник проєкту з впровадження припейдної білінгової системи в мобільному операторі МТС-Україна, нині Vodafone Україна (2006-2007); консультант Світового банку (2009-2013) тощо.

Загалом сумарний бюджет проєктів, в яких Чертов О. Р. був одноосібним керівником проєкту чи одним із провідних виконавців, на 2024 р. перевищив 5 млрд грн, причому абсолютно всі ці проєкти були успішно впроваджені.

Чертов О. Р. запропонував і розвинув теорію забезпечення групової анонімності для наборів даних різної природи (статистичної, демографічної, соціологічної тощо). У рамках керованої ним наукової школи успішно виконуються фундаментальні та прикладні науково-дослідні роботи в таких областях як наука про дані, машинне навчання, інтелектуальний аналіз даних тощо.

Зміст діяльності фахівців з ПРИКЛАДНОЇ МАТЕМАТИКИ полягає в математичному моделюванні складних  систем, процесів та явищ різної природи, розробленні інформаційних технологій та інформаційних систем, математичного та програмного забезпечення систем обробки інформації, систем Data Science, Data Mining та Soft Computing.

За спеціальністю «Прикладна математика» на кафедрі підготовка фахівців здійснюється за однойменними бакалаврськими та магістерськими освітніми програмами «НАУКА ПРО ДАНІ ТА МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ».

 

Навчання на бакалавраті (перші 4 роки) орієнтовано на 1) розроблення нових або адаптації існуючих математичних методів і алгоритмів обробки даних різної природи; 2) аналіз даних, пошук прихованих залежностей в даних методами машинного та глибинного (нейронними мережами) навчання; 3) розроблення математичного та програмного забезпечення для моделювання та комп’ютерної імітації складних систем; 4) математичне моделювання складних систем, що оперують даними різної природи.

 

Під час навчання в магістратурі (5–6 курс) студенти:

  • опановують сучасні методи інтелектуального аналізу та оброблення даних, машинного навчання, штучного інтелекту, методи математичного моделювання та програмні засоби систем зберігання та оброблення даних;
  • вчаться розв’язувати комплексні задачі в ІТ-галузі, розробляти комплекси прикладних програм, орієнтованих на розв’язання широкого спектра задач аналізу даних та моделювання в різних галузях науки, техніки, економіки;
  • набувають навичок і вмінь розробляти засоби підтримки прийняття рішень на основі баз знань у конкретних проблемних галузях, застосовувати інформаційні технології в проектно-конструкторській та управлінській діяльності;
  • вивчають дисципліни фахової підготовки (Machine Learning, Big Data Mining, Text Mining, Fuzzy Mathematics, Architecture and Technologies of Big Data Systems, Blockchain Technology, Computation Modelling and Simulation) та професійно-орієнтовані дисципліни (управління проектами, розробка стартап-проектів), отримують спеціалізовану мовну підготовку та виконують науково-дослідну роботу за темою магістерської дисертації.
Наші викладачі
На кафедрі прикладної математики працюють висококваліфіковані викладачі
  • 2

    Доктори технічних наук
  • 3

    Доктори фіз.-мат. наук
  • 5

    Кандидатів фіз.-мат. наук
  • 8

    Кандидатів технічних наук
  • 1

    Доктор фармацевтичних наук
  • 2

    Доктори філософії за спеціальністю "Прикладна математика"
Керівництво
  • Тавров

    Тавров

    Данило Юрійович

    Учений секретар
  • Третиник

    Третиник

    Віолета Вікентіївна

    Заступник завідувача кафедри з навчально-виховної роботи, гарант освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів "наука про дані та математичне моделювання"
  • Маслянко

    Маслянко

    Павло Павлович

    Заступник завідувача кафедри з наукової роботи
  • Вовк Лілія Борисівна

    Вовк

    Лілія Борисівна

    Заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи
  • Сирота

    Сирота

    Сергій Вікторович

    Заступник завідувача кафедри з міжнародної співпраці
  • Темнікова

    Темнікова

    Олена Леонідівна

    Перший заступник декана
  • Громова Вікторія Вікторівна

    Громова

    Вікторія Вікторівна

    Заступник декана по роботі в гуртожитку
  • Лось

    Лось

    Валерій Миколайович

    Гарант освітньо-наукової програми підготовки магістрів "наука про дані та математичне моделювання"
Викладачі
Coat of arms of the Department of Applied Mathematics

Адреса
вул. Політехнічна, 14-бКиїв, Україна, 0305614 корпус
Контакти
+38 (044) 204 84 05pma.fpm@lll.kpi.ua
Соцмережі