Звернення зав. кафедри, проф. О. Р. Чертова до абітурієнтів 2023 року

У нас на кафедрі прийнято з повагою відноситися до студентів.
Так, вони молодші за викладачів, але вони наші колеги - молодші колеги, які потім продовжать славні традиції кафедри прикладної математики, яка у цьому році святкуватиме ювілейні 50 років від заснування!

Тому, колеги!

Колеги, вам вже на самому початку дорослого життя випала непросто доля: ковід, війна і ... час приймати важливе для вашого майбутнього рішення з вибором куди вступати.
Тут важливо не помилитися, бо робота займатиме майже половину вашого життя: стандартно 8 годин + 1 година на обід, а ще - добратися до роботи, а потім повернутися додому плюс, повірте, "роботу" просто так на роботі не залишиш, вона буде переслідувати вас і вдома :(

А що ми хочемо від роботи?
1. Щоб вона була по нашим здібностях, щоб ми залюбки з нею справлялися.
Ну, якщо ви вже на цій сторінці, то у вас точно є логічно-раціональне мислення, ви не боїтеся математики і цікавитеся ІТ та програмуванням.
Це саме те, чим займаються і чому навчають викладачі кафедри прикладної математики.

2. Щоб робота була затребувана, цікава, перспективна та ще й щоб за неї гарно платили.
Чи є взагалі така робота? Є! Data Scientist, Machine Learning Engineer.
Ви мене ще не знаєте, тому можете і не довіряти.
Просто зайдіть за цим посиланням на провідну HR-компанію в США: https://www.glassdoor.com/List/Best-Jobs-in-America-LST_KQ0,20.htm
Вони оцінюють всі фахові спеціальності саме за переліченими вище критеріями.
І яке місце отримала професія Data scientist?
Перше - з 2016 по 2019 рр., в 2020 і 2022 рр. - на 3-му місці, у 2021 р. - на 2-му.
Це єдина спеціальність, яка всі 7 останніх років тримається в трійці призерів цього рейтингу!

І дійсно - одна справа займатися програмуванням, тобто писати код, який прописаний у технічному завданні, а інша - шукати за допомогою математики і програмування приховані закономірності в реальних даних.
Відчуваєте різницю?!
Тому робіть правильний вибір.

Про перспективи Data Science можна почитати у нас на кафедральному сайті.

Середні зарплати відповідних фахівців в Україні зі стажем від 3 років у червні 2023 р. (за даними порталу dou.ua):

• Machine Learning Engineer — $5050;
• Data Scientist — $4000.

Кафедра прикладної математики любить і цінує своїх студентів.

На початку війни ми розшукали і встановили зв'язок зо всіма 369 студентами, які на той час у нас навчалися.
Хтось був у Києві, а хтось - у Херсоні чи Маріуполі, але ми знайшли всіх, всі були живі й здорові.

Поки що не прийнято остаточне рішення про режим навчання на нашому факультеті (на різних факультетах КПІ він може бути різний).
Чи буде він дистанційний чи змішаний?
Дуже б хотілося всіх вас бачити вживу на навчальних заняттях в університетських аудиторіях, але пріоритетом повинна виступати ваша безпека.

Важливе уточнення від 21.07.2023: студенти першого курсу бакалаврату факультету прикладної математики будуть з вересня 2023 р. навчатися в змішаному режимі, тобто лекції - дистанційно, практичні/лабораторні заняття - очно.

Тримаймося, ми не можемо не перемогти у цій війні!
Чекаємо Вас на кафедрі прикладної математики на освітній програмі "Data science та математичне моделювання"!