ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ АНАЛІЗ ІНФОРМАЦІЇ-2014

Кафедра прикладної математики з 14 по 16 травня провела чергову, цього року вже чотирнадцяту, Міжнародну наукову конференцію «Інтелектуальний аналіз інформації» ім. Т. А. Таран (ІАІ-2014).

Наукова конференція «Інтелектуальний аналіз інформації» з 2001 року проводиться щорічно спільними зусиллями фахівців кафедри прикладної математики НТУУ «КПІ» і Російської Асоціації штучного інтелекту. У 2009 році конференції присвоєно ім’я доктора технічних наук, професора Тетяни Архипівни Таран — видатного вченого в галузі штучного інтелекту, фундатора та незмінного (до 2007 року) наукового керівника конференції.

У цьому році в роботі конференції взяли участь учені з України, Росії, Білорусі, які представили близько 40 доповідей. Серед авторів статей та доповідей професорів і д.т.н. — близько 20%, к.т.н. — 35%. Понад 40% учасників — молоді науковці: аспіранти, магістранти, студенти. Майже 20% статей являють собою авторську роботу молодих науковців.

Про високий рівень наукового потенціалу нашого університету свідчить той факт, що автори понад 35% доповідей — співробітники НТУУ «КПІ». Серед 14 доповідей співробітників НТУУ «КПІ» 8 належать ФПМ, 6 із них — викладачам і студентам кафедри прикладної математики. Участь у роботі конференції взяли також випускники кафедри прикладної математики, які зараз навчаються в аспірантурі в різних закладах.

Відкрив ХIV Міжнародну наукову конференцію «ІАІ-2014» співголова Програмного комітету конференції, завідувач кафедри прикладної математики професор О. А. Молчанов. Перш ніж розпочати основну частину конференції, її учасники вшанували пам’ять видатного вченого, засновника теорії зростаючих пірамідальних мереж, члена Програмного комітету конференції професора Віктора Полікарповича Гладуна. Його внеску в розвиток української кібернетики було присвячено першу доповідь пленарного засідання. Із пленарними доповідями також виступили професори Ю. Р. Валькман (Київ) та В. В. Голенков (Мінськ, Республіка Білорусь).

Тематика доповідей охоплювала такі традиційні для конференції напрямки, як інте­лектуальний аналіз даних, подання знань та міркувань, інтелектуальні методи підтримки прийняття рішень. Варто зазначити, що зацікавленість із боку фахівців до результатів досліджень за цими напрямками з кожним роком зростає. Цього року підвищену увагу було приділено науковим працям, пов’язаним з онтологічним інжинірингом та мережевим моделюванням. Було представлено чимало цікавих прикладних робіт.

Конференція відбулась успішно, робота секцій пройшла в атмосфері вільного професійного обговорення, було поставлено багато цікавих питань. Участь у конференції молодих учених — аспірантів, магістрів — дала їм змогу ознайомитися з новітніми досягненнями світової науки в галузі створення систем штучного інтелекту, розширити свій науковий світогляд.

За організацію конференції ІАІ-2014 оголошено подяку студентам та викладачам кафедри ПМА.