Інтелектуальний аналіз інформації-2017

Уже понад 15 років у КПІ ім. Ігоря Сікорського на базі кафедри прикладної математики відбувається щорічний форум дослідників в області інтелектуального аналізу даних, методів інженерії знань, проектування онтологій, інтелектуальних навчальних систем, датистики (Data Science) тощо. Перші форуми проходили у форматі міжнародного наукового семінару, згодом — Міжнародних наукових конференції «Інтелектуальний аналіз інформації». У 2009 році конференцію було названо іменем Тетяни Архипівни Таран, доктора технічних наук, професора кафедри прикладної математики, що стояла біля витоків її створення.

Напередодні проведення конференції цього року, 16 квітня пішов із життя ще один її вірний друг — Юрій Роландович Валькман, постійний член Програмного комітету конференції, доктор технічних наук, завідувач відділу розподілених інтелектуальних систем Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАНУ і МОНУ, професор кафедри математичних методів системного аналізу ННК «ІПСА» КПІ ім. Ігоря Сікорського. Після вступного слова Співголови Програмного комітету конференції, завідувача кафедри прикладної математики Олега Романовича Чертова, із теплими словами виступили друзі й колеги Юрія Роландовича — В. С. Степашко, Л. О. Святогор, В. В. Голенков (Білорусь), М. М. Боргест (Росія).

За три дні роботи конференції з 17 по 19 травня в очному та стендовому форматі було представлено 40 доповідей авторами з України (34), Росії (3), Білорусі (2) та Казахстану (1). Працівники кафедри прикладної математики підготували 9 доповідей, іще 10 підготували працівники інших кафедр КПІ ім. Ігоря Сікорського.

У рамках конференції було заслухано доповіді як уже сформованих наукових шкіл членів Програмного комітету конференції Д. В. Ланде, А. О. Снарського, Є. В. Івохіна, В. В. Голенкова (Білорусь), так і доповіді молодої школи С. В. Тітенка, доцента кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів і систем КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Особливо зацікавила учасників конференції доповідь І. В. Вельбицького «Програмування без мов програмування. (Нова математична поліглот-концепція)», у якій автор обстоював ідею програмування графами, навантаженими за дугами символами й виразами елементарної математики, без застосування традиційних мов програмування. За твердженням автора, нова концепція суттєво спрощує, поліпшує та пришвидшує процес безпомилкового проектування алгоритмів, програм і даних, доведення їхньої правильності, самодокументування та документування мотивації ухвалюваних рішень.

Конференція пройшла в робочій доброзичливій атмосфері, обговорення доповідей визначалося жвавістю.

У своєму заключному слові О. Р. Чертов відзначив високий рівень доповідей, їхню цікаву тематику, висловив подяку всім учасникам за виявлений науковий професійний інтерес до ІАІ та сподівання на розширення кола доповідачів наступного року.

Збірка доповідей конференції цього року буде доступна на сторінці збірок доповідей.