IX міжнародний семінар-тренінг із прикладних задач комп'ютерної та програмної інженерії ACSE’13

            Закінчився семінар за тематикою комп’ютерної та програмної інженерії, що відбувався в НТБ НТУУ «КПІ» з 17 по 20 вересня. Це вже дев’ятий за ліком семінар, який організував та провів  факультет прикладної математики НТУУ «КПІ». У цьому році серед іншого було розглянуто наступні теми:  

  • програмне забезпечення з підвищеними вимогами до надійності;           
  • професія тестувальника: погляд професіонала;           
  • шлях від IT-студента до IT-інженера.

            У рамках семінару було проведено майстер-класи з WebGL та розробки ПЗ для мобільних пристроїв на платформі Android, а також тренінги, що торкалися найрізноманітніших напрямків.

            Спікерами, ведучими майстер-класів, а також учасниками дискусій виступили провідні спеціалісти таких IT-гігантів, як EPAM Systems, Luxoft, Miratech. Зокрема, майстер-клас із WebGL, дискусію на тему професійного росту IT-студентів і лекцію про професію тестувальника ПЗ організували спеціалісти EPAM — Юрій Бура, Олег Цаль-Цалько та Андрій Пилипович. Тренінги з автоматичного тестування та застосування технології IBM Power провели експерти з компанії Miratech Олег Леоненко і Денис Кирей. Розробляти ПЗ для мобільних пристроїв на платформі Android, а також математичне і програмне забезпечення для фінансового ринку вчили спеціалісти компанії Luxoft Дмитро Рябоконь та Дмитро Приймак.

            Окремо варто виділити семінар про програмне забезпечення з підвищеними вимогами до надійності, підготовлений професором Університету прикладних наук Каринтії (Республіка Австрія) Кристіаном Мадричем. Семінар торкнувся таких питань, як огляд мов програмування в контексті підвищених вимог до надійності, обговорення відповідних  стандартів, що широко застосовуються в автомобільній та аерокосмічній галузях, а також практичне застосування JSF C/C++ і рекомендації щодо програмування на MISRA C/C++.

            Кожний тренінг та майстер-клас завершувався невеликим тестом для учасників, на підставі якого можна було отримати сертифікат відповідного тренінгу. Сертифікат може зіграти суттєву роль під час працевлаштування у якості підтвердження високого рівня професійних знань, а також готовності до їх розширення в даній галузі.

            Запрошуємо всіх бажаючих на наступний семінар, котрий проходитиме, як передбачається, у вересні 2014 року. Щоб мати змогу відвідувати семінари, лекції, тренінги та майстер-класи, варто заздалегідь зареєструватися на сайті http://acse.fpm.kpi.ua.