Інтелектуальний аналіз інформації-2016

З 18 по 20 травня на базі кафедри прикладної математики пройшла Міжнародна наукова конференція ім. Т. А. Таран «Інтелектуальний аналіз інформації-2016».

Цьогорічна конференція продовжила добру традицію проведення в Києві наукових семінарів, а згодом — конференцій, присвячених обговоренню новітніх досягнень у галузях інтелектуального аналізу даних, когнітивної семіотики, онтологічного інжинірингу, мережевого моделювання та ін.

На конференцію було подано 46 доповідей. Географія учасників цього року охоплює такі країни, як Україна (Київ, Харків, Одеса, Покровськ, Хмельницький, Львів), Росія (Москва, Самара, Орел; 4 доповіді), Білорусь (Мінськ, Гомель; 2 доповіді) та Болгарія (Софія; 1 доповідь). Науковці нашого університету представили на конференції 17 доповідей, із них представники кафедри ПМА — 6 доповідей, інших кафедр ФПМ — 2 доповіді. Приємним є той факт, що 15 доповідей подано молодими вченими, із них 8 — одноосібно.

Відкрив конференцію співголова Програмного комітету конференції, завідувач кафедри прикладної математики О. Р. Чертов. У своєму слові він висловив щире задоволення, що в темні часи, які наразі переживає Україна, удається знаходити спільні точки дотику між представниками інтелектуальних еліт України та Росії, говорити спільною мовою, не зважаючи на політичні розбіжності. Як влучно сказав Е. М. Ремарк, «У темні часи добре видно світлих людей». Якими за своїм особистісним рівнем, безперечно, є всі учасники конференції ІАІ.

У рамках конференції було представлено доповіді, які відображали актуальні досягнення наукових шкіл О. П. Кузнецова (Росія), Ю. Р. Валькмана, В. В. Голенкова (Білорусь), Д. В. Ланде, А. О. Снарського, Є. В. Івохіна.

У перший день конференції відбулася панельна дискусія, у ході якої учасники зійшлися на думці, що тренди останніх років свідчать про все більше зростання інтересу до досліджень у галузях науки про дані (data science) та машинного навчання (machine learning). Не є випадковістю той факт, що на кафедрі прикладної математики спеціалізація, за якою з 2016 р. відбуватиметься навчання в магістратурі, має назву «Наука про дані та математичне моделювання», а однією з нових навчальних дисциплін буде «Машинне навчання».

Робота конференції, як завжди, пройшла в атмосфері довірчого спілкування та жвавого обговорення результатів представлених наукових досліджень. Участь у конференції молоді, у статусі як доповідачів, так і організаторів, дала можливість познайомитися як із новими досягненнями науки, так і з процесом проведення наукових конференцій високого рівня.

У своєму заключному слові співголова Програмного комітету конференції, Голова Наукової ради Російської асоціації штучного інтелекту О. П. Кузнецов підкреслив, що тісне коло постійних учасників конференції сприяє спілкуванню у невимушеній атмосфері. Кожній представленій доповіді надається гідна увага, а дискусія зберігається на високому науковому рівні.

Організаційний комітет конференції має надію на продовження славної традиції — зустрічей друзів у товариському колі для обговорення актуальних задач у галузі інтелектуального аналізу інформації.