Конференція з фантастичної літератури

Нещодавно в Києві відбулася  Конференція з фантастичної літератури Всеукраїнського Об’єднання Любителів Фантастики (ВОЛФкон), яка проходила 26–29 вересня 2013 року в приміщенні Науково-технічної бібліотеки НТУУ «КПІ». Цей захід є традиційною щорічною подією і стабільно збирає тисячі прихильників жанру фантастики.

На конференції було зачитано низку доповідей, проведено низку семінарів, присвячених різним аспектам та проблемам сучасної української й російської фантастики, відбулися творчі зустрічі з багатьма авторами, літературознавцями та критиками. Серед почесних гостей конференції були присутні Леонід Каганов, Володимир Аренєв, Федір Березін, Андрій Валентинов, Юрій Винничук, Марія Галина, Яна Дубинянська, Марина і Сергій Дяченки, Михаїл Назаренко, Генрі Лайон Олді та багато інших авторів, які мають світову популярність.

Також програма конференції включала презентації нових книжок фантастичного жанру, книжковий ярмарок, художню виставку, читання віршів авторами, майстер-класи для молодих письменників, автограф-сесії та демонстрацію фільму. Найголовніший етап конференції — оголошення результатів голосування Національної премії України з фантастики у вісьмох номінаціях (найкращий фантастичний роман року, найкраща повість року, найкраща критична стаття року тощо) та нагородження лауреатів.

Під час конференції будь-який учасник міг послухати або розказати про останні новини у світі літературної фантастики, поговорити на цікаві для присутніх фантастичні теми, обговорити твори молодих авторів, висловити свою думку, або  просто поспілкуватися з цікавими та розумними людьми.